Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kogildé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kogildé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ko.gil.'de\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : entendre (dans)

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Bruno Cordelier : “Kas va lesko koe cot kogildel .” (Louise Michel ~ Yona kanakafa vunda isu alaakaca ~ malfrancav- 2006/2013) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KOGILDE

Zaeya (radical)

KOGILDE

Abduosta (prefix)

ko-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kogildé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kogildel

3-eaf ilkom T-

(in)

kogilder

1-eaf ilkom K-

(min)

kogildet

2-eaf ilkom K-

(win)

kogildec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kogilded

4-eaf ilkom K-

(cin)

kogildev

Tegisa trenda

kogildes

Levgasa trenda

kogilden

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kogildeyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kogildeyel

3-eaf ilkom T-

(in)

kogildeyer

1-eaf ilkom K-

(min)

kogildeyet

2-eaf ilkom K-

(win)

kogildeyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kogildeyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

kogildeyev

Tegisa- trenda

kogildeyes

Levgasa trenda

kogildeyen

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kogildeté

2-eaf ilkom T-

(rin)

kogildetel

3-eaf ilkom T-

(in)

kogildeter

1-eaf ilkom K-

(min)

kogildetet

2-eaf ilkom K-

(win)

kogildetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kogildeted

4-eaf ilkom K-

(cin)

kogildetev

Tegisa trenda

kogildetes

Levgasa trenda

kogildeten

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kogesturakogimá

kogestúkogimá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | ko- abduostan | -ldé sokudas


QR Code
QR Code kogild_e (generated for current page)