Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/4/49870ece4942da46d3af33d5d53e0fc7.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/4/49870ece4942da46d3af33d5d53e0fc7.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/4/49870ece4942da46d3af33d5d53e0fc7.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Antutiú


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Antutiú ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \an.tu.ti.'u\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : pratiquer l'athlétisme

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

ANTUTIU

Zaeya (radical)

ANTUTIU

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

antutiú

2-eaf ilkom T-

(rin)

antutiul

3-eaf ilkom T-

(in)

antutiur

1-eaf ilkom K-

(min)

antutiut

2-eaf ilkom K-

(win)

antutiuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

antutiud

4-eaf ilkom K-

(cin)

antutiuv

Tegisa trenda

antutius

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

antutiuyú

2-eaf ilkom T-

(rin)

antutiuyul

3-eaf ilkom T-

(in)

antutiuyur

1-eaf ilkom K-

(min)

antutiuyut

2-eaf ilkom K-

(win)

antutiuyuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

antutiuyud

4-eaf ilkom K-

(cin)

antutiuyuv

Tegisa- trenda

antutiuyus

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

antutiutú

2-eaf ilkom T-

(rin)

antutiutul

3-eaf ilkom T-

(in)

antutiutur

1-eaf ilkom K-

(min)

antutiutut

2-eaf ilkom K-

(win)

antutiutuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

antutiutud

4-eaf ilkom K-

(cin)

antutiutuv

Tegisa trenda

antutiutus

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

antutiantutiura

anteyawéaotcewé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : utiura iku ara ura

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | -ú radimostan | -iú sokudas


QR Code
QR Code antuti_u (generated for current page)