Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/4/4eea28573a8c889717c75cde903a27dc.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/4/4eea28573a8c889717c75cde903a27dc.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/4/4eea28573a8c889717c75cde903a27dc.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Drizá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Drizá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \dri.'za\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : tronçonner, découper en sections

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2015

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

DRIZA

Zaeya (radical)

DRIZA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

drizá

2-eaf ilkom T-

(rin)

drizal

3-eaf ilkom T-

(in)

drizar

1-eaf ilkom K-

(min)

drizat

2-eaf ilkom K-

(win)

drizac

3-eaf ilkom K-

(sin)

drizad

4-eaf ilkom K-

(cin)

drizav

Tegisa trenda

drizas

Levgasa trenda

drizan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

drizayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

drizayal

3-eaf ilkom T-

(in)

drizayar

1-eaf ilkom K-

(min)

drizayat

2-eaf ilkom K-

(win)

drizayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

drizayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

drizayav

Tegisa- trenda

drizayas

Levgasa trenda

drizayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

drizatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

drizatal

3-eaf ilkom T-

(in)

drizatar

1-eaf ilkom K-

(min)

drizatat

2-eaf ilkom K-

(win)

drizatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

drizatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

drizatav

Tegisa trenda

drizatas

Levgasa trenda

drizatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

drizdrizara

drivádroá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -zá sokudas


QR Code
QR Code driz_a (generated for current page)