Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/0/0b42b1a2e5a6e928f70bc0a557b4e5a5.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/0/0b42b1a2e5a6e928f70bc0a557b4e5a5.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/0/0b42b1a2e5a6e928f70bc0a557b4e5a5.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Ewotá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Ewotá” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \e.wo.'ta\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : dénigrer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

EWOTA

Zaeya (radical)

EWOTA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

ewotá

2-eaf ilkom T-

(rin)

ewotal

3-eaf ilkom T-

(in)

ewotar

1-eaf ilkom K-

(min)

ewotat

2-eaf ilkom K-

(win)

ewotac

3-eaf ilkom K-

(sin)

ewotad

4-eaf ilkom K-

(cin)

ewotav

Tegisa trenda

ewotas

Levgasa trenda

ewotan

Tuvar- trenda

ewotamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

ewotayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

ewotayal

3-eaf ilkom T-

(in)

ewotayar

1-eaf ilkom K-

(min)

ewotayat

2-eaf ilkom K-

(win)

ewotayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

ewotayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

ewotayav

Tegisa- trenda

ewotayas

Levgasa trenda

ewotayan

Tuvar- trenda

ewotayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

ewotatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

ewotatal

3-eaf ilkom T-

(in)

ewotatar

1-eaf ilkom K-

(min)

ewotatat

2-eaf ilkom K-

(win)

ewotatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

ewotatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

ewotatav

Tegisa trenda

ewotatas

Levgasa trenda

ewotatan

Tuvar- trenda

ewotatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

ewickolkewotara

ewaváexaksá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | -tá sokudas


QR Code
QR Code ewot_a (generated for current page)