Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/a/a2ab02113c24d38569db145ed27d073d.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/a/a2ab02113c24d38569db145ed27d073d.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/a/a2ab02113c24d38569db145ed27d073d.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Fianié


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Fianié ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \fi.a.ni.'e\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : cracher de la salive

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Mixail Kostov : “Wori iteem miabeyer, ben fem fianieyer aze wale nubeem krafolmeyer.” (Fyodor Dostoyevski ~ Teldaf dubiesik ~ malrossiav- 2009) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

FIANIE

Zaeya (radical)

FIANIE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

fianié

2-eaf ilkom T-

(rin)

fianiel

3-eaf ilkom T-

(in)

fianier

1-eaf ilkom K-

(min)

fianiet

2-eaf ilkom K-

(win)

fianiec

3-eaf ilkom K-

(sin)

fianied

4-eaf ilkom K-

(cin)

fianiev

Tegisa trenda

fianies

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

fianieyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

fianieyel

3-eaf ilkom T-

(in)

fianieyer

1-eaf ilkom K-

(min)

fianieyet

2-eaf ilkom K-

(win)

fianieyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

fianieyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

fianieyev

Tegisa- trenda

fianieyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

fianieté

2-eaf ilkom T-

(rin)

fianietel

3-eaf ilkom T-

(in)

fianieter

1-eaf ilkom K-

(min)

fianietet

2-eaf ilkom K-

(win)

fianietec

3-eaf ilkom K-

(sin)

fianieted

4-eaf ilkom K-

(cin)

fianietev

Tegisa trenda

fianietes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

fianiakfiankú

fierdú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : altowica

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | -ié sokudas


QR Code
QR Code fiani_e (generated for current page)