Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/1/132ec9d7d7458fc0b17841defdd5da82.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/1/132ec9d7d7458fc0b17841defdd5da82.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/1/132ec9d7d7458fc0b17841defdd5da82.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Gavlepé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Gavlepé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \gav.le.'pe\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : trousser

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

GAVLEPE

Zaeya (radical)

GAVLEPE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

gavlepé

2-eaf ilkom T-

(rin)

gavlepel

3-eaf ilkom T-

(in)

gavleper

1-eaf ilkom K-

(min)

gavlepet

2-eaf ilkom K-

(win)

gavlepec

3-eaf ilkom K-

(sin)

gavleped

4-eaf ilkom K-

(cin)

gavlepev

Tegisa trenda

gavlepes

Levgasa trenda

gavlepen

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

gavlepeyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

gavlepeyel

3-eaf ilkom T-

(in)

gavlepeyer

1-eaf ilkom K-

(min)

gavlepeyet

2-eaf ilkom K-

(win)

gavlepeyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

gavlepeyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

gavlepeyev

Tegisa- trenda

gavlepeyes

Levgasa trenda

gavlepeyen

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

gavlepeté

2-eaf ilkom T-

(rin)

gavlepetel

3-eaf ilkom T-

(in)

gavlepeter

1-eaf ilkom K-

(min)

gavlepetet

2-eaf ilkom K-

(win)

gavlepetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

gavlepeted

4-eaf ilkom K-

(cin)

gavlepetev

Tegisa trenda

gavlepetes

Levgasa trenda

gavlepeten

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

gavesiragavlepera

gavesígrigazá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -pé sokudas


QR Code
QR Code gavlep_e (generated for current page)