Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/1/1e5bdb75fa5eb4437fef336417bba6c0.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/1/1e5bdb75fa5eb4437fef336417bba6c0.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/1/1e5bdb75fa5eb4437fef336417bba6c0.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kafkedá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kafkedá ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir pestaleraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \kaf.ke.'da\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : se trémousser, faire la danse du ventre

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1989

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

KAFKEDA

Zaeya (radical)

KAFKEDA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-dá

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kafkedá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kafkedal

3-eaf ilkom T-

(in)

kafkedar

1-eaf ilkom K-

(min)

kafkedat

2-eaf ilkom K-

(win)

kafkedac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kafkedad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kafkedav

Tegisa trenda

kafkedas

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kafkedayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kafkedayal

3-eaf ilkom T-

(in)

kafkedayar

1-eaf ilkom K-

(min)

kafkedayat

2-eaf ilkom K-

(win)

kafkedayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kafkedayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kafkedayav

Tegisa- trenda

kafkedayas

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kafkedatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kafkedatal

3-eaf ilkom T-

(in)

kafkedatar

1-eaf ilkom K-

(min)

kafkedatat

2-eaf ilkom K-

(win)

kafkedatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kafkedatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kafkedatav

Tegisa trenda

kafkedatas

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kafkarakafkedara

kafkákaikkobá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tirkafa M-Gray

Loma : Pestaleraf gray | FR kalav- | -dá radimostan | -dá sokudas


QR Code
QR Code kafked_a (generated for current page)