Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/9/9828a3c7e2699fba910fffe0f1d3c767.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/9/9828a3c7e2699fba910fffe0f1d3c767.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/9/9828a3c7e2699fba910fffe0f1d3c767.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kaikkobá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kaikkobá ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir pestaleraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ka.ik.ko.'ba\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : trop travailler, au delà de ses forces

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

KAIKKOBA

Zaeya (radical)

KAIKKOBA

Abduosta (prefix)

kaik-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaikkobá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaikkobal

3-eaf ilkom T-

(in)

kaikkobar

1-eaf ilkom K-

(min)

kaikkobat

2-eaf ilkom K-

(win)

kaikkobac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaikkobad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaikkobav

Tegisa trenda

kaikkobas

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaikkobayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaikkobayal

3-eaf ilkom T-

(in)

kaikkobayar

1-eaf ilkom K-

(min)

kaikkobayat

2-eaf ilkom K-

(win)

kaikkobayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaikkobayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaikkobayav

Tegisa- trenda

kaikkobayas

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaikkobatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaikkobatal

3-eaf ilkom T-

(in)

kaikkobatar

1-eaf ilkom K-

(min)

kaikkobatat

2-eaf ilkom K-

(win)

kaikkobatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaikkobatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaikkobatav

Tegisa trenda

kaikkobatas

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kaikkivákaiklakí

kafkedákaiklaumá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : M-Gray va ayategira

Loma : Pestaleraf gray | FR kalav- | kaik- abduostan | -bá sokudas


QR Code
QR Code kaikkob_a (generated for current page)