Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/1/14b26cd05f04b87bc2593740b768afdb.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/1/14b26cd05f04b87bc2593740b768afdb.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/1/14b26cd05f04b87bc2593740b768afdb.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kicesí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kicesí ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ki.ʃe.'si\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : faire sourire

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2012

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KICE

Zaeya (radical)

KICESI

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-sí

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kicesí

2-eaf ilkom T-

(rin)

kicesil

3-eaf ilkom T-

(in)

kicesir

1-eaf ilkom K-

(min)

kicesit

2-eaf ilkom K-

(win)

kicesic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kicesid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kicesiv

Tegisa trenda

kicesis

Levgasa trenda

kicesin

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kicesiyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

kicesiyil

3-eaf ilkom T-

(in)

kicesiyir

1-eaf ilkom K-

(min)

kicesiyit

2-eaf ilkom K-

(win)

kicesiyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kicesiyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kicesiyiv

Tegisa- trenda

kicesiyis

Levgasa trenda

kicesiyin

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kicesití

2-eaf ilkom T-

(rin)

kicesitil

3-eaf ilkom T-

(in)

kicesitir

1-eaf ilkom K-

(min)

kicesitit

2-eaf ilkom K-

(win)

kicesitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kicesitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kicesitiv

Tegisa trenda

kicesitis

Levgasa trenda

kicesitin

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kicegákid

kicegákidá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tanmukodaf gray va ayik

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -sí radimostan | -sí sokudas


QR Code
QR Code kices_i (generated for current page)