Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/5/5fae390c04bb954ad986dccccc9ee698.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/5/5fae390c04bb954ad986dccccc9ee698.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/5/5fae390c04bb954ad986dccccc9ee698.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kugdá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kugdá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \kug.'da\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : harceler

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KUGDA

Zaeya (radical)

KUGDA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kugdá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kugdal

3-eaf ilkom T-

(in)

kugdar

1-eaf ilkom K-

(min)

kugdat

2-eaf ilkom K-

(win)

kugdac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kugdad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kugdav

Tegisa trenda

kugdas

Levgasa trenda

kugdan

Tuvar- trenda

kugdamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kugdayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kugdayal

3-eaf ilkom T-

(in)

kugdayar

1-eaf ilkom K-

(min)

kugdayat

2-eaf ilkom K-

(win)

kugdayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kugdayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kugdayav

Tegisa- trenda

kugdayas

Levgasa trenda

kugdayan

Tuvar- trenda

kugdayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kugdatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kugdatal

3-eaf ilkom T-

(in)

kugdatar

1-eaf ilkom K-

(min)

kugdatat

2-eaf ilkom K-

(win)

kugdatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kugdatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kugdatav

Tegisa trenda

kugdatas

Levgasa trenda

kugdatan

Tuvar- trenda

kugdatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kuftosasikokugdanik

kuftosákuidé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | -gdá sokudas


QR Code
QR Code kugd_a (generated for current page)