Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/6/6837926c92e0e5038956925fb1111656.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/6/6837926c92e0e5038956925fb1111656.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/6/6837926c92e0e5038956925fb1111656.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Levebgá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Levebgá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \lev.ɛb.'ga\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : renoncer implicitement, tacitement

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

  • Bat ravlem ba 2008 zo fabduyur. Daretazuk tiyir : levebká

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

LEVEBGA

Zaeya (radical)

LEVEBGA

Abduosta (prefix)

lev-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

levebgá

2-eaf ilkom T-

(rin)

levebgal

3-eaf ilkom T-

(in)

levebgar

1-eaf ilkom K-

(min)

levebgat

2-eaf ilkom K-

(win)

levebgac

3-eaf ilkom K-

(sin)

levebgad

4-eaf ilkom K-

(cin)

levebgav

Tegisa trenda

levebgas

Levgasa trenda

levebgan

Tuvar- trenda

levebgamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

levebgayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

levebgayal

3-eaf ilkom T-

(in)

levebgayar

1-eaf ilkom K-

(min)

levebgayat

2-eaf ilkom K-

(win)

levebgayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

levebgayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

levebgayav

Tegisa- trenda

levebgayas

Levgasa trenda

levebgayan

Tuvar- trenda

levebgayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

levebgatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

levebgatal

3-eaf ilkom T-

(in)

levebgatar

1-eaf ilkom K-

(min)

levebgatat

2-eaf ilkom K-

(win)

levebgatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

levebgatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

levebgatav

Tegisa trenda

levebgatas

Levgasa trenda

levebgatan

Tuvar- trenda

levebgatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

levdulzélevedre

levdulzélevegá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | lev- abduostan | -bgá sokudas


QR Code
QR Code levebg_a (generated for current page)