Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/e/e5c194eab329237f57655126dabbddc1.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/e/e5c194eab329237f57655126dabbddc1.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/e/e5c194eab329237f57655126dabbddc1.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Miové


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Miové ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \mi.o.'ve\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : statuer sur

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

MIOVE

Zaeya (radical)

MIOVE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

miové

2-eaf ilkom T-

(rin)

miovel

3-eaf ilkom T-

(in)

miover

1-eaf ilkom K-

(min)

miovet

2-eaf ilkom K-

(win)

miovec

3-eaf ilkom K-

(sin)

mioved

4-eaf ilkom K-

(cin)

miovev

Tegisa trenda

mioves

Levgasa trenda

mioven

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

mioveyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

mioveyel

3-eaf ilkom T-

(in)

mioveyer

1-eaf ilkom K-

(min)

mioveyet

2-eaf ilkom K-

(win)

mioveyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

mioveyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

mioveyev

Tegisa- trenda

mioveyes

Levgasa trenda

mioveyen

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

mioveté

2-eaf ilkom T-

(rin)

miovetel

3-eaf ilkom T-

(in)

mioveter

1-eaf ilkom K-

(min)

miovetet

2-eaf ilkom K-

(win)

miovetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

mioveted

4-eaf ilkom K-

(cin)

miovetev

Tegisa trenda

miovetes

Levgasa trenda

mioveten

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

miortmioveks

tuminkedámirbá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -vé sokudas


QR Code
QR Code miov_e (generated for current page)