Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/d/d4d559915950e5a13b110109b50d179a.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/d/d4d559915950e5a13b110109b50d179a.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/d/d4d559915950e5a13b110109b50d179a.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Mirembá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Mirembá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \mi.rɛm.'ba\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : faire passer sous le joug

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

MIREMBA

Zaeya (radical)

MIREMBA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

mirembá

2-eaf ilkom T-

(rin)

mirembal

3-eaf ilkom T-

(in)

mirembar

1-eaf ilkom K-

(min)

mirembat

2-eaf ilkom K-

(win)

mirembac

3-eaf ilkom K-

(sin)

mirembad

4-eaf ilkom K-

(cin)

mirembav

Tegisa trenda

mirembas

Levgasa trenda

miremban

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

mirembayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

mirembayal

3-eaf ilkom T-

(in)

mirembayar

1-eaf ilkom K-

(min)

mirembayat

2-eaf ilkom K-

(win)

mirembayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

mirembayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

mirembayav

Tegisa- trenda

mirembayas

Levgasa trenda

mirembayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

mirembatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

mirembatal

3-eaf ilkom T-

(in)

mirembatar

1-eaf ilkom K-

(min)

mirembatat

2-eaf ilkom K-

(win)

mirembatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

mirembatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

mirembatav

Tegisa trenda

mirembatas

Levgasa trenda

mirembatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

mirembamirn

mirbámisesí

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -mbá sokudas


QR Code
QR Code miremb_a (generated for current page)