Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/3/3755ad19c9041531e58b629534895707.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/3/3755ad19c9041531e58b629534895707.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/3/3755ad19c9041531e58b629534895707.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Pleyá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Pleyá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ple.'ja\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : cuveler

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

PLEYA

Zaeya (radical)

PLEYA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

pleyá

2-eaf ilkom T-

(rin)

pleyal

3-eaf ilkom T-

(in)

pleyar

1-eaf ilkom K-

(min)

pleyat

2-eaf ilkom K-

(win)

pleyac

3-eaf ilkom K-

(sin)

pleyad

4-eaf ilkom K-

(cin)

pleyav

Tegisa trenda

pleyas

Levgasa trenda

pleyan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

pleyayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

pleyayal

3-eaf ilkom T-

(in)

pleyayar

1-eaf ilkom K-

(min)

pleyayat

2-eaf ilkom K-

(win)

pleyayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

pleyayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

pleyayav

Tegisa- trenda

pleyayas

Levgasa trenda

pleyayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

pleyatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

pleyatal

3-eaf ilkom T-

(in)

pleyatar

1-eaf ilkom K-

(min)

pleyatat

2-eaf ilkom K-

(win)

pleyatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

pleyatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

pleyatav

Tegisa trenda

pleyatas

Levgasa trenda

pleyatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

pleyapleyara

plekuvéplié

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -yá sokudas


QR Code
QR Code pley_a (generated for current page)