Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/5/5d8646d62d0a3deedc67dee4dfef876d.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/5/5d8646d62d0a3deedc67dee4dfef876d.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/5/5d8646d62d0a3deedc67dee4dfef876d.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Plodá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Plodá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \plo.'da\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : couvrir d'une nappe

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

PLODA

Zaeya (radical)

PLODA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

plodá

2-eaf ilkom T-

(rin)

plodal

3-eaf ilkom T-

(in)

plodar

1-eaf ilkom K-

(min)

plodat

2-eaf ilkom K-

(win)

plodac

3-eaf ilkom K-

(sin)

plodad

4-eaf ilkom K-

(cin)

plodav

Tegisa trenda

plodas

Levgasa trenda

plodan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

plodayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

plodayal

3-eaf ilkom T-

(in)

plodayar

1-eaf ilkom K-

(min)

plodayat

2-eaf ilkom K-

(win)

plodayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

plodayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

plodayav

Tegisa- trenda

plodayas

Levgasa trenda

plodayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

plodatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

plodatal

3-eaf ilkom T-

(in)

plodatar

1-eaf ilkom K-

(min)

plodatat

2-eaf ilkom K-

(win)

plodatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

plodatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

plodatav

Tegisa trenda

plodatas

Levgasa trenda

plodatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

plodaplom

pliéploté

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -dá sokudas


QR Code
QR Code plod_a (generated for current page)