Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/9/93cb5d84412f4e625c594920e68ee4a2.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/9/93cb5d84412f4e625c594920e68ee4a2.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/9/93cb5d84412f4e625c594920e68ee4a2.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Prezgá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Prezgá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \prɛz.'ga\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : doter d'une anse

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

  • Bat ravlem ba 2008 zo fabduyur. Daretazuk tiyir : presgá

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

PREZGA

Zaeya (radical)

PREZGA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

prezgá

2-eaf ilkom T-

(rin)

prezgal

3-eaf ilkom T-

(in)

prezgar

1-eaf ilkom K-

(min)

prezgat

2-eaf ilkom K-

(win)

prezgac

3-eaf ilkom K-

(sin)

prezgad

4-eaf ilkom K-

(cin)

prezgav

Tegisa trenda

prezgas

Levgasa trenda

prezgan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

prezgayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

prezgayal

3-eaf ilkom T-

(in)

prezgayar

1-eaf ilkom K-

(min)

prezgayat

2-eaf ilkom K-

(win)

prezgayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

prezgayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

prezgayav

Tegisa- trenda

prezgayas

Levgasa trenda

prezgayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

prezgatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

prezgatal

3-eaf ilkom T-

(in)

prezgatar

1-eaf ilkom K-

(min)

prezgatat

2-eaf ilkom K-

(win)

prezgatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

prezgatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

prezgatav

Tegisa trenda

prezgatas

Levgasa trenda

prezgatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

prezgapretca

prelkasípreyutá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -zgá sokudas


QR Code
QR Code prezg_a (generated for current page)