Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/3/37d78a2cac88a56cebc1f76393de5c56.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/3/37d78a2cac88a56cebc1f76393de5c56.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/3/37d78a2cac88a56cebc1f76393de5c56.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Sedirgé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Sedirgé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \se.dir.'ge\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : soumettre au référendum

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

SEDIRGE

Zaeya (radical)

SEDIRGE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

sedirgé

2-eaf ilkom T-

(rin)

sedirgel

3-eaf ilkom T-

(in)

sedirger

1-eaf ilkom K-

(min)

sedirget

2-eaf ilkom K-

(win)

sedirgec

3-eaf ilkom K-

(sin)

sedirged

4-eaf ilkom K-

(cin)

sedirgev

Tegisa trenda

sedirges

Levgasa trenda

sedirgen

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

sedirgeyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

sedirgeyel

3-eaf ilkom T-

(in)

sedirgeyer

1-eaf ilkom K-

(min)

sedirgeyet

2-eaf ilkom K-

(win)

sedirgeyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

sedirgeyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

sedirgeyev

Tegisa- trenda

sedirgeyes

Levgasa trenda

sedirgeyen

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

sedirgeté

2-eaf ilkom T-

(rin)

sedirgetel

3-eaf ilkom T-

(in)

sedirgeter

1-eaf ilkom K-

(min)

sedirgetet

2-eaf ilkom K-

(win)

sedirgetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

sedirgeted

4-eaf ilkom K-

(cin)

sedirgetev

Tegisa trenda

sedirgetes

Levgasa trenda

sedirgeten

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

sedirgesedirgera

sedésegayé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -rgé sokudas


QR Code
QR Code sedirg_e (generated for current page)