Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/1/129817bf5304f1303feddabe348fb3e9.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/1/129817bf5304f1303feddabe348fb3e9.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/1/129817bf5304f1303feddabe348fb3e9.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Skedegá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Skedegá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ske.de.'ga\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : entretenir une relation avec

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

SKEDEGA

Zaeya (radical)

SKEDEGA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-gá

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

skedegá

2-eaf ilkom T-

(rin)

skedegal

3-eaf ilkom T-

(in)

skedegar

1-eaf ilkom K-

(min)

skedegat

2-eaf ilkom K-

(win)

skedegac

3-eaf ilkom K-

(sin)

skedegad

4-eaf ilkom K-

(cin)

skedegav

Tegisa trenda

skedegas

Levgasa trenda

skedegan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

skedegayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

skedegayal

3-eaf ilkom T-

(in)

skedegayar

1-eaf ilkom K-

(min)

skedegayat

2-eaf ilkom K-

(win)

skedegayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

skedegayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

skedegayav

Tegisa- trenda

skedegayas

Levgasa trenda

skedegayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

skedegatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

skedegatal

3-eaf ilkom T-

(in)

skedegatar

1-eaf ilkom K-

(min)

skedegatat

2-eaf ilkom K-

(win)

skedegatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

skedegatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

skedegatav

Tegisa trenda

skedegatas

Levgasa trenda

skedegatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

skedaraskelá

skedáskelá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tanmukodaf gray va ayik

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -gá radimostan | -gá sokudas


QR Code
QR Code skedeg_a (generated for current page)