Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/8/869f851aeeb174849812b03b2244b4fd.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/8/869f851aeeb174849812b03b2244b4fd.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/8/869f851aeeb174849812b03b2244b4fd.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Slasí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Slasí ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \sla.'si\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : faire tenir, faire durer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2012

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

SLA

Zaeya (radical)

SLASI

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-sí

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

slasí

2-eaf ilkom T-

(rin)

slasil

3-eaf ilkom T-

(in)

slasir

1-eaf ilkom K-

(min)

slasit

2-eaf ilkom K-

(win)

slasic

3-eaf ilkom K-

(sin)

slasid

4-eaf ilkom K-

(cin)

slasiv

Tegisa trenda

slasis

Levgasa trenda

slasin

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

slasiyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

slasiyil

3-eaf ilkom T-

(in)

slasiyir

1-eaf ilkom K-

(min)

slasiyit

2-eaf ilkom K-

(win)

slasiyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

slasiyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

slasiyiv

Tegisa- trenda

slasiyis

Levgasa trenda

slasiyin

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

slasití

2-eaf ilkom T-

(rin)

slasitil

3-eaf ilkom T-

(in)

slasitir

1-eaf ilkom K-

(min)

slasitit

2-eaf ilkom K-

(win)

slasitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

slasitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

slasitiv

Tegisa trenda

slasitis

Levgasa trenda

slasitin

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

slarasladja

skuntésladjá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -sí radimostan | -sí sokudas


QR Code
QR Code slas_i (generated for current page)