Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/8/8385817448073b4d6bc455baf8638dbd.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/8/8385817448073b4d6bc455baf8638dbd.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/8/8385817448073b4d6bc455baf8638dbd.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Sorlá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Sorlá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \sɔr.'la\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : mettre en gerbes, gerber

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

SORLA

Zaeya (radical)

SORLA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

sorlá

2-eaf ilkom T-

(rin)

sorlal

3-eaf ilkom T-

(in)

sorlar

1-eaf ilkom K-

(min)

sorlat

2-eaf ilkom K-

(win)

sorlac

3-eaf ilkom K-

(sin)

sorlad

4-eaf ilkom K-

(cin)

sorlav

Tegisa trenda

sorlas

Levgasa trenda

sorlan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

sorlayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

sorlayal

3-eaf ilkom T-

(in)

sorlayar

1-eaf ilkom K-

(min)

sorlayat

2-eaf ilkom K-

(win)

sorlayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

sorlayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

sorlayav

Tegisa- trenda

sorlayas

Levgasa trenda

sorlayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

sorlatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

sorlatal

3-eaf ilkom T-

(in)

sorlatar

1-eaf ilkom K-

(min)

sorlatat

2-eaf ilkom K-

(win)

sorlatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

sorlatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

sorlatav

Tegisa trenda

sorlatas

Levgasa trenda

sorlatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

sorlasorlara

sorjésortá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tanmukodaf gray va tegira tove muka

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -rlá sokudas


QR Code
QR Code sorl_a (generated for current page)