Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/e/eea8f8ea34418bffa63123b98d16922d.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/e/eea8f8ea34418bffa63123b98d16922d.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/e/eea8f8ea34418bffa63123b98d16922d.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tulaviá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tulaviá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va laviuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir laviaf ik loon laviaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.la.vi.'a\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : rendre apparent, faire apparaître

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

LAVIA

Zaeya (radical)

TULAVIA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tulaviá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tulavial

3-eaf ilkom T-

(in)

tulaviar

1-eaf ilkom K-

(min)

tulaviat

2-eaf ilkom K-

(win)

tulaviac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tulaviad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tulaviav

Tegisa trenda

tulavias

Levgasa trenda

tulavian

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tulaviayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tulaviayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tulaviayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tulaviayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tulaviayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tulaviayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tulaviayav

Tegisa- trenda

tulaviayas

Levgasa trenda

tulaviayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tulaviatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tulaviatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tulaviatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tulaviatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tulaviatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tulaviatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tulaviatav

Tegisa trenda

tulaviatas

Levgasa trenda

tulaviatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tulatkaweratulaviara

lavakálawá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -iá sokudas


QR Code
QR Code tulavi_a (generated for current page)