Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/9/925a294832da21a9a86bc861b1a3001f.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/9/925a294832da21a9a86bc861b1a3001f.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/9/925a294832da21a9a86bc861b1a3001f.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuontiná


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuontiná ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va ontinuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir ontinaf ik loon ontinaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ɔn.ti.'na\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : élever, mettre plus haut

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

ONTINA

Zaeya (radical)

TUONTINA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuontiná

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuontinal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuontinar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuontinat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuontinac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuontinad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuontinav

Tegisa trenda

tuontinas

Levgasa trenda

tuontinan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuontinayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuontinayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuontinayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuontinayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuontinayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuontinayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuontinayav

Tegisa- trenda

tuontinayas

Levgasa trenda

tuontinayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuontinatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuontinatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuontinatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuontinatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuontinatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuontinatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuontinatav

Tegisa trenda

tuontinatas

Levgasa trenda

tuontinatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuomaweratuontinara

onséontinapté

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -ná sokudas


QR Code
QR Code tuontin_a (generated for current page)