Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/3/393033ff0f122c81117947a9cd83c4f7.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/3/393033ff0f122c81117947a9cd83c4f7.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/3/393033ff0f122c81117947a9cd83c4f7.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tupoawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tupoawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir pof ik loon pof.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.po.a.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : se renforcer, devenir plus fort

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

POA

Zaeya (radical)

TUPOAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tupoawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tupoawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tupoawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tupoawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tupoawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tupoawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tupoawev

Tegisa trenda

tupoawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tupoaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tupoaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tupoaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tupoaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tupoaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tupoaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tupoaweyev

Tegisa- trenda

tupoaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tupoaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tupoawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tupoaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tupoawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tupoawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tupoaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tupoawetev

Tegisa trenda

tupoawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuplaxawétupoawera

plumbúpoú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tupoaw_e (generated for current page)