Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/1/1427e80a111535f6fa10c228bbcdc2a3.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/1/1427e80a111535f6fa10c228bbcdc2a3.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/1/1427e80a111535f6fa10c228bbcdc2a3.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuportá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuportá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va portuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir portaf ik loon portaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.pɔr.'ta\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : pénibiliser, rendre pénible

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

PORTA

Zaeya (radical)

TUPORTA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuportá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuportal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuportar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuportat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuportac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuportad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuportav

Tegisa trenda

tuportas

Levgasa trenda

tuportan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuportayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuportayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuportayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuportayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuportayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuportayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuportayav

Tegisa- trenda

tuportayas

Levgasa trenda

tuportayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuportatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuportatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuportatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuportatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuportatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuportatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuportatav

Tegisa trenda

tuportatas

Levgasa trenda

tuportatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tupoaratuportara

poráposá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -rtá sokudas


QR Code
QR Code tuport_a (generated for current page)