Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/6/6cccb6f3aa76e1417e0238a6000667fb.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/6/6cccb6f3aa76e1417e0238a6000667fb.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/6/6cccb6f3aa76e1417e0238a6000667fb.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tupwertá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tupwertá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va pwertuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir pwertaf ik loon pwertaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.pwɛr.'ta\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : grossir, rendre plus gros

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

PWERTA

Zaeya (radical)

TUPWERTA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tupwertá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tupwertal

3-eaf ilkom T-

(in)

tupwertar

1-eaf ilkom K-

(min)

tupwertat

2-eaf ilkom K-

(win)

tupwertac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tupwertad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tupwertav

Tegisa trenda

tupwertas

Levgasa trenda

tupwertan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tupwertayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tupwertayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tupwertayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tupwertayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tupwertayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tupwertayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tupwertayav

Tegisa- trenda

tupwertayas

Levgasa trenda

tupwertayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tupwertatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tupwertatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tupwertatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tupwertatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tupwertatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tupwertatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tupwertatav

Tegisa trenda

tupwertatas

Levgasa trenda

tupwertatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuproyawétupwertara

gripwertá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -rtá sokudas


QR Code
QR Code tupwert_a (generated for current page)