Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/f/f0c31bda2c610cac2c31e71fd43c27ca.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/f/f0c31bda2c610cac2c31e71fd43c27ca.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/f/f0c31bda2c610cac2c31e71fd43c27ca.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Turapalá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Turapalá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va rapaluca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir rapalaf ik loon rapalaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ra.pa.'la\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : mettre en conformité, rendre conforme

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

RAPALA

Zaeya (radical)

TURAPALA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

turapalá

2-eaf ilkom T-

(rin)

turapalal

3-eaf ilkom T-

(in)

turapalar

1-eaf ilkom K-

(min)

turapalat

2-eaf ilkom K-

(win)

turapalac

3-eaf ilkom K-

(sin)

turapalad

4-eaf ilkom K-

(cin)

turapalav

Tegisa trenda

turapalas

Levgasa trenda

turapalan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

turapalayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

turapalayal

3-eaf ilkom T-

(in)

turapalayar

1-eaf ilkom K-

(min)

turapalayat

2-eaf ilkom K-

(win)

turapalayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

turapalayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

turapalayav

Tegisa- trenda

turapalayas

Levgasa trenda

turapalayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

turapalatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

turapalatal

3-eaf ilkom T-

(in)

turapalatar

1-eaf ilkom K-

(min)

turapalatat

2-eaf ilkom K-

(win)

turapalatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

turapalatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

turapalatav

Tegisa trenda

turapalatas

Levgasa trenda

turapalatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

turantawéturapalara

turantáraplekú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -lá sokudas


QR Code
QR Code turapal_a (generated for current page)