Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/d/de1b3f864875ed1b8f968a3040dc16b8.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/d/de1b3f864875ed1b8f968a3040dc16b8.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/d/de1b3f864875ed1b8f968a3040dc16b8.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Turiawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Turiawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir riaf ik loon riaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ri.a.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : se raréfier devenir rare

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

RIA

Zaeya (radical)

TURIAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

turiawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

turiawel

3-eaf ilkom T-

(in)

turiawer

1-eaf ilkom K-

(min)

turiawet

2-eaf ilkom K-

(win)

turiawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

turiawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

turiawev

Tegisa trenda

turiawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

turiaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

turiaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

turiaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

turiaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

turiaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

turiaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

turiaweyev

Tegisa- trenda

turiaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

turiaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

turiawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

turiaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

turiawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

turiawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

turiaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

turiawetev

Tegisa trenda

turiawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

turiáturiawera

riúriabomú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code turiaw_e (generated for current page)