Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/2/2fe807d04d8c73a6e3f7bd324fddf693.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/2/2fe807d04d8c73a6e3f7bd324fddf693.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/2/2fe807d04d8c73a6e3f7bd324fddf693.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuseitá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuseitá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va seituca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir seitaf ik loon seitaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.se.i.'ta\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : mettre en mauvais état, abîmer, dégrader

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

SEITA

Zaeya (radical)

TUSEITA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuseitá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuseital

3-eaf ilkom T-

(in)

tuseitar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuseitat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuseitac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuseitad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuseitav

Tegisa trenda

tuseitas

Levgasa trenda

tuseitan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuseitayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuseitayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuseitayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuseitayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuseitayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuseitayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuseitayav

Tegisa- trenda

tuseitayas

Levgasa trenda

tuseitayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuseitatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuseitatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuseitatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuseitatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuseitatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuseitatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuseitatav

Tegisa trenda

tuseitatas

Levgasa trenda

tuseitatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tusayakaratusemekiá

segúseká

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -tá sokudas


QR Code
QR Code tuseit_a (generated for current page)