Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/7/7f8f2e4a670bba86f52b2b237a93f37c.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/7/7f8f2e4a670bba86f52b2b237a93f37c.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/7/7f8f2e4a670bba86f52b2b237a93f37c.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuseramá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuseramá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va seramuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir seramaf ik loon seramaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.se.ra.'ma\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : enthousiasmer, remplir d'enthousiasme

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

SERAMA

Zaeya (radical)

TUSERAMA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuseramá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuseramal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuseramar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuseramat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuseramac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuseramad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuseramav

Tegisa trenda

tuseramas

Levgasa trenda

tuseraman

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuseramayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuseramayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuseramayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuseramayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuseramayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuseramayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuseramayav

Tegisa- trenda

tuseramayas

Levgasa trenda

tuseramayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuseramatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuseramatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuseramatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuseramatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuseramatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuseramatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuseramatav

Tegisa trenda

tuseramatas

Levgasa trenda

tuseramatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tusemekiaratuseramawé

sepúsergwá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -má sokudas


QR Code
QR Code tuseram_a (generated for current page)