Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/d/d47dedcd25e537d24e5f583f3308ae1b.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/d/d47dedcd25e537d24e5f583f3308ae1b.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/d/d47dedcd25e537d24e5f583f3308ae1b.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tusirendá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tusirendá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va sirenduca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir sirendaf ik loon sirendaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.si.rɛn.'da\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : colorer de vermeil

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

SIRENDA

Zaeya (radical)

TUSIRENDA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tusirendá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tusirendal

3-eaf ilkom T-

(in)

tusirendar

1-eaf ilkom K-

(min)

tusirendat

2-eaf ilkom K-

(win)

tusirendac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tusirendad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tusirendav

Tegisa trenda

tusirendas

Levgasa trenda

tusirendan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tusirendayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tusirendayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tusirendayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tusirendayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tusirendayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tusirendayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tusirendayav

Tegisa- trenda

tusirendayas

Levgasa trenda

tusirendayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tusirendatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tusirendatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tusirendatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tusirendatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tusirendatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tusirendatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tusirendatav

Tegisa trenda

tusirendatas

Levgasa trenda

tusirendatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tusiakraratusirendawé

siputesísirgá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -ndá sokudas


QR Code
QR Code tusirend_a (generated for current page)