Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/6/677ada37d7be8be6200c72652a0476ea.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/6/677ada37d7be8be6200c72652a0476ea.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/6/677ada37d7be8be6200c72652a0476ea.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tusoregrá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tusoregrá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va soregruca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir soregraf ik loon soregraf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.so.rɛg.'ra\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : rendre difforme

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

SOREGRA

Zaeya (radical)

TUSOREGRA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tusoregrá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tusoregral

3-eaf ilkom T-

(in)

tusoregrar

1-eaf ilkom K-

(min)

tusoregrat

2-eaf ilkom K-

(win)

tusoregrac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tusoregrad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tusoregrav

Tegisa trenda

tusoregras

Levgasa trenda

tusoregran

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tusoregrayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tusoregrayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tusoregrayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tusoregrayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tusoregrayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tusoregrayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tusoregrayav

Tegisa- trenda

tusoregrayas

Levgasa trenda

tusoregrayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tusoregratá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tusoregratal

3-eaf ilkom T-

(in)

tusoregratar

1-eaf ilkom K-

(min)

tusoregratat

2-eaf ilkom K-

(win)

tusoregratac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tusoregratad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tusoregratav

Tegisa trenda

tusoregratas

Levgasa trenda

tusoregratan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tusolovawétusoregrawé

soresísorjé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -grá sokudas


QR Code
QR Code tusoregr_a (generated for current page)