Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/7/789ed2e4c74699757e2c4af46b8018c1.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/7/789ed2e4c74699757e2c4af46b8018c1.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/7/789ed2e4c74699757e2c4af46b8018c1.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tustierná


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tustierná ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va stiernuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir stiernaf ik loon stiernaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.s.ti.ɛr.'na\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : robotiser

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

STIERNA

Zaeya (radical)

TUSTIERNA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tustierná

2-eaf ilkom T-

(rin)

tustiernal

3-eaf ilkom T-

(in)

tustiernar

1-eaf ilkom K-

(min)

tustiernat

2-eaf ilkom K-

(win)

tustiernac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tustiernad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tustiernav

Tegisa trenda

tustiernas

Levgasa trenda

tustiernan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tustiernayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tustiernayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tustiernayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tustiernayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tustiernayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tustiernayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tustiernayav

Tegisa- trenda

tustiernayas

Levgasa trenda

tustiernayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tustiernatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tustiernatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tustiernatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tustiernatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tustiernatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tustiernatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tustiernatav

Tegisa trenda

tustiernatas

Levgasa trenda

tustiernatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tustezaweratustiernara

stiéstilá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -rná sokudas


QR Code
QR Code tustiern_a (generated for current page)