Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/6/649ff76e8a22227d0bc851a70eee14c8.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/6/649ff76e8a22227d0bc851a70eee14c8.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/6/649ff76e8a22227d0bc851a70eee14c8.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tusutá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tusutá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va sutuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir sutaf ik loon sutaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.su.'ta\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : mettre dans la misère

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

SUTA

Zaeya (radical)

TUSUTA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tusutá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tusutal

3-eaf ilkom T-

(in)

tusutar

1-eaf ilkom K-

(min)

tusutat

2-eaf ilkom K-

(win)

tusutac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tusutad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tusutav

Tegisa trenda

tusutas

Levgasa trenda

tusutan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tusutayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tusutayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tusutayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tusutayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tusutayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tusutayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tusutayav

Tegisa- trenda

tusutayas

Levgasa trenda

tusutayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tusutatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tusutatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tusutatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tusutatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tusutatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tusutatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tusutatav

Tegisa trenda

tusutatas

Levgasa trenda

tusutatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tusuptaratusuxá

grisutásuté

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -tá sokudas


QR Code
QR Code tusut_a (generated for current page)