Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/9/9b9978aa859ad00ba70b0a6222c54859.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/9/9b9978aa859ad00ba70b0a6222c54859.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/9/9b9978aa859ad00ba70b0a6222c54859.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuyasegá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuyasegá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va yaseguca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir yasegaf ik loon yasegaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ja.se.'ga\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : privatiser, rendre privé

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

YASEGA

Zaeya (radical)

TUYASEGA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuyasegá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuyasegal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuyasegar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuyasegat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuyasegac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuyasegad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuyasegav

Tegisa trenda

tuyasegas

Levgasa trenda

tuyasegan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuyasegayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuyasegayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuyasegayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuyasegayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuyasegayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuyasegayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuyasegayav

Tegisa- trenda

tuyasegayas

Levgasa trenda

tuyasegayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuyasegatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuyasegatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuyasegatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuyasegatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuyasegatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuyasegatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuyasegatav

Tegisa trenda

tuyasegatas

Levgasa trenda

tuyasegatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuyarlaratuyasegara

griyasegáyastesí

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -gá sokudas


QR Code
QR Code tuyaseg_a (generated for current page)