Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/8/8e16bacceb45937e251dd2c39d150801.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/8/8e16bacceb45937e251dd2c39d150801.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/8/8e16bacceb45937e251dd2c39d150801.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Vankrú


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Vankrú ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \vn.'kru\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : accoler

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

VANKRU

Zaeya (radical)

VANKRU

Abduosta (prefix)

van-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

vankrú

2-eaf ilkom T-

(rin)

vankrul

3-eaf ilkom T-

(in)

vankrur

1-eaf ilkom K-

(min)

vankrut

2-eaf ilkom K-

(win)

vankruc

3-eaf ilkom K-

(sin)

vankrud

4-eaf ilkom K-

(cin)

vankruv

Tegisa trenda

vankrus

Levgasa trenda

vankrun

Tuvar- trenda

vankrumb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

vankruyú

2-eaf ilkom T-

(rin)

vankruyul

3-eaf ilkom T-

(in)

vankruyur

1-eaf ilkom K-

(min)

vankruyut

2-eaf ilkom K-

(win)

vankruyuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

vankruyud

4-eaf ilkom K-

(cin)

vankruyuv

Tegisa- trenda

vankruyus

Levgasa trenda

vankruyun

Tuvar- trenda

vankruyumb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

vankrutú

2-eaf ilkom T-

(rin)

vankrutul

3-eaf ilkom T-

(in)

vankrutur

1-eaf ilkom K-

(min)

vankrutut

2-eaf ilkom K-

(win)

vankrutuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

vankrutud

4-eaf ilkom K-

(cin)

vankrutuv

Tegisa trenda

vankrutus

Levgasa trenda

vankrutun

Tuvar- trenda

vankrutumb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

vankrixovanlakí

vankrívanlakí

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | van- abduostan | -nkrú sokudas


QR Code
QR Code vankr_u (generated for current page)