Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/7/79bb65419b6ba08ffe72b2105916377a.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/7/79bb65419b6ba08ffe72b2105916377a.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/7/79bb65419b6ba08ffe72b2105916377a.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Vlepesí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Vlepesí ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \vle.pe.'si\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : faire conspirer, entraîner dans une conspiration

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Bat trogarn al zo apudojar kire me tiyir ovopaf luxe -sí osta.

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2012

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

VLEPE

Zaeya (radical)

VLEPESI

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-sí

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

vlepesí

2-eaf ilkom T-

(rin)

vlepesil

3-eaf ilkom T-

(in)

vlepesir

1-eaf ilkom K-

(min)

vlepesit

2-eaf ilkom K-

(win)

vlepesic

3-eaf ilkom K-

(sin)

vlepesid

4-eaf ilkom K-

(cin)

vlepesiv

Tegisa trenda

vlepesis

Levgasa trenda

vlepesin

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

vlepesiyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

vlepesiyil

3-eaf ilkom T-

(in)

vlepesiyir

1-eaf ilkom K-

(min)

vlepesiyit

2-eaf ilkom K-

(win)

vlepesiyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

vlepesiyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

vlepesiyiv

Tegisa- trenda

vlepesiyis

Levgasa trenda

vlepesiyin

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

vlepesití

2-eaf ilkom T-

(rin)

vlepesitil

3-eaf ilkom T-

(in)

vlepesitir

1-eaf ilkom K-

(min)

vlepesitit

2-eaf ilkom K-

(win)

vlepesitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

vlepesitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

vlepesitiv

Tegisa trenda

vlepesitis

Levgasa trenda

vlepesitin

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

vleperavlepesik

vlepévligú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tanmukodaf gray va ayik

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -sí radimostan | -sí sokudas


QR Code
QR Code vlepes_i (generated for current page)