Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/a/a9024ebb2b8168430e8385d79b5502fa.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/a/a9024ebb2b8168430e8385d79b5502fa.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/a/a9024ebb2b8168430e8385d79b5502fa.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Votá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Votá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \vo.'ta\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : déguster

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Abdoulaye Coulibaly : “Ko lava va abic plebot al plekú, Okie djumé da, vaxe anton rin, Metan vaon votar Vay, yawal da pil Enide va jin pomatal da ulití.” (Ayoltafa kuda ~ Tel Rotik ~ malbamanav- 2008) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

VOTA

Zaeya (radical)

VOTA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

votá

2-eaf ilkom T-

(rin)

votal

3-eaf ilkom T-

(in)

votar

1-eaf ilkom K-

(min)

votat

2-eaf ilkom K-

(win)

votac

3-eaf ilkom K-

(sin)

votad

4-eaf ilkom K-

(cin)

votav

Tegisa trenda

votas

Levgasa trenda

votan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

votayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

votayal

3-eaf ilkom T-

(in)

votayar

1-eaf ilkom K-

(min)

votayat

2-eaf ilkom K-

(win)

votayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

votayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

votayav

Tegisa- trenda

votayas

Levgasa trenda

votayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

votatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

votatal

3-eaf ilkom T-

(in)

votatar

1-eaf ilkom K-

(min)

votatat

2-eaf ilkom K-

(win)

votatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

votatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

votatav

Tegisa trenda

votatas

Levgasa trenda

votatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

vostaxovotara

vosévoyá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -tá sokudas


QR Code
QR Code vot_a (generated for current page)