Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/9/9d72aa7dbf37c769d437f3b4b207f383.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/9/9d72aa7dbf37c769d437f3b4b207f383.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/9/9d72aa7dbf37c769d437f3b4b207f383.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Welmasabé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Welmasabé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \wɛl.ma.sa.'be\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : arpenter

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

WELMASABE

Zaeya (radical)

WELMASABE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-sabé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

welmasabé

2-eaf ilkom T-

(rin)

welmasabel

3-eaf ilkom T-

(in)

welmasaber

1-eaf ilkom K-

(min)

welmasabet

2-eaf ilkom K-

(win)

welmasabec

3-eaf ilkom K-

(sin)

welmasabed

4-eaf ilkom K-

(cin)

welmasabev

Tegisa trenda

welmasabes

Levgasa trenda

welmasaben

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

welmasabeyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

welmasabeyel

3-eaf ilkom T-

(in)

welmasabeyer

1-eaf ilkom K-

(min)

welmasabeyet

2-eaf ilkom K-

(win)

welmasabeyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

welmasabeyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

welmasabeyev

Tegisa- trenda

welmasabeyes

Levgasa trenda

welmasabeyen

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

welmasabeté

2-eaf ilkom T-

(rin)

welmasabetel

3-eaf ilkom T-

(in)

welmasabeter

1-eaf ilkom K-

(min)

welmasabetet

2-eaf ilkom K-

(win)

welmasabetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

welmasabeted

4-eaf ilkom K-

(cin)

welmasabetev

Tegisa trenda

welmasabetes

Levgasa trenda

welmasabeten

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

welmotwelmasabera

welkesíwelorá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -sabé radimostan | -bé sokudas


QR Code
QR Code welmasab_e (generated for current page)