Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/b/bb2d7cf27f01098b0d70300f670563b3.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/b/bb2d7cf27f01098b0d70300f670563b3.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/b/bb2d7cf27f01098b0d70300f670563b3.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Yozdasí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Yozdasí” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \jɔz.da.'si\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : faire étinceler

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2012

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

YOZDA

Zaeya (radical)

YOZDASI

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-sí

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

yozdasí

2-eaf ilkom T-

(rin)

yozdasil

3-eaf ilkom T-

(in)

yozdasir

1-eaf ilkom K-

(min)

yozdasit

2-eaf ilkom K-

(win)

yozdasic

3-eaf ilkom K-

(sin)

yozdasid

4-eaf ilkom K-

(cin)

yozdasiv

Tegisa trenda

yozdasis

Levgasa trenda

yozdasin

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

yozdasiyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

yozdasiyil

3-eaf ilkom T-

(in)

yozdasiyir

1-eaf ilkom K-

(min)

yozdasiyit

2-eaf ilkom K-

(win)

yozdasiyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

yozdasiyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

yozdasiyiv

Tegisa- trenda

yozdasiyis

Levgasa trenda

yozdasiyin

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

yozdasití

2-eaf ilkom T-

(rin)

yozdasitil

3-eaf ilkom T-

(in)

yozdasitir

1-eaf ilkom K-

(min)

yozdasitit

2-eaf ilkom K-

(win)

yozdasitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

yozdasitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

yozdasitiv

Tegisa trenda

yozdasitis

Levgasa trenda

yozdasitin

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

yozdáyozoba

yoyulíyukú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -sí radimostan | -sí sokudas


QR Code
QR Code yozdas_i (generated for current page)