Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/5/5a780c247b77c97bbe9ba2d8bef7e0ae.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/5/5a780c247b77c97bbe9ba2d8bef7e0ae.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/5/5a780c247b77c97bbe9ba2d8bef7e0ae.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Folkayé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Folkayé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \fɔl.ka.'je\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : fortifier

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

FOLKAYE

Zaeya (radical)

FOLKAYE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

folkayé

2-eaf ilkom T-

(rin)

folkayel

3-eaf ilkom T-

(in)

folkayer

1-eaf ilkom K-

(min)

folkayet

2-eaf ilkom K-

(win)

folkayec

3-eaf ilkom K-

(sin)

folkayed

4-eaf ilkom K-

(cin)

folkayev

Tegisa trenda

folkayes

Levgasa trenda

folkayen

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

folkayeyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

folkayeyel

3-eaf ilkom T-

(in)

folkayeyer

1-eaf ilkom K-

(min)

folkayeyet

2-eaf ilkom K-

(win)

folkayeyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

folkayeyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

folkayeyev

Tegisa- trenda

folkayeyes

Levgasa trenda

folkayeyen

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

folkayeté

2-eaf ilkom T-

(rin)

folkayetel

3-eaf ilkom T-

(in)

folkayeter

1-eaf ilkom K-

(min)

folkayetet

2-eaf ilkom K-

(win)

folkayetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

folkayeted

4-eaf ilkom K-

(cin)

folkayetev

Tegisa trenda

folkayetes

Levgasa trenda

folkayeten

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

folkayeemfolkayenaf

foldúfoltá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tanmukodaf gray va tegira tove muka

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -yé sokudas


QR Code
QR Code folkay_e (generated for current page)