Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/d/d8547cac2549f1ccf340a7cc366d3996.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/d/d8547cac2549f1ccf340a7cc366d3996.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/d/d8547cac2549f1ccf340a7cc366d3996.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Foldú


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Foldú ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \fɔl.'du\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : lacérer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

FOLDU

Zaeya (radical)

FOLDU

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

foldú

2-eaf ilkom T-

(rin)

foldul

3-eaf ilkom T-

(in)

foldur

1-eaf ilkom K-

(min)

foldut

2-eaf ilkom K-

(win)

folduc

3-eaf ilkom K-

(sin)

foldud

4-eaf ilkom K-

(cin)

folduv

Tegisa trenda

foldus

Levgasa trenda

foldun

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

folduyú

2-eaf ilkom T-

(rin)

folduyul

3-eaf ilkom T-

(in)

folduyur

1-eaf ilkom K-

(min)

folduyut

2-eaf ilkom K-

(win)

folduyuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

folduyud

4-eaf ilkom K-

(cin)

folduyuv

Tegisa- trenda

folduyus

Levgasa trenda

folduyun

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

foldutú

2-eaf ilkom T-

(rin)

foldutul

3-eaf ilkom T-

(in)

foldutur

1-eaf ilkom K-

(min)

foldutut

2-eaf ilkom K-

(win)

foldutuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

foldutud

4-eaf ilkom K-

(cin)

foldutuv

Tegisa trenda

foldutus

Levgasa trenda

foldutun

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

folkífoldura

folífolkayé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tanmukodaf gray va tuwavawica

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -ldú sokudas


QR Code
QR Code fold_u (generated for current page)