Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/1/1cc49059a34b18a1822224171d744885.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/1/1cc49059a34b18a1822224171d744885.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/1/1cc49059a34b18a1822224171d744885.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Ilgí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Ilgí ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \i.'gi\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : relâcher, lâcher peu à peu

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

ILGI

Zaeya (radical)

ILGI

Abduosta (prefix)

il-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

ilgí

2-eaf ilkom T-

(rin)

ilgil

3-eaf ilkom T-

(in)

ilgir

1-eaf ilkom K-

(min)

ilgit

2-eaf ilkom K-

(win)

ilgic

3-eaf ilkom K-

(sin)

ilgid

4-eaf ilkom K-

(cin)

ilgiv

Tegisa trenda

ilgis

Levgasa trenda

ilgin

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

ilgiyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

ilgiyil

3-eaf ilkom T-

(in)

ilgiyir

1-eaf ilkom K-

(min)

ilgiyit

2-eaf ilkom K-

(win)

ilgiyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

ilgiyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

ilgiyiv

Tegisa- trenda

ilgiyis

Levgasa trenda

ilgiyin

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

ilgití

2-eaf ilkom T-

(rin)

ilgitil

3-eaf ilkom T-

(in)

ilgitir

1-eaf ilkom K-

(min)

ilgitit

2-eaf ilkom K-

(win)

ilgitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

ilgitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

ilgitiv

Tegisa trenda

ilgitis

Levgasa trenda

ilgitin

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

ilgestúilgimá

ilgestúilgimá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | il- abduostan | -lgí sokudas


QR Code
QR Code ilg_i (generated for current page)