Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/1/1e2d0443bbd456a2256a5ac8f7fa5e82.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/1/1e2d0443bbd456a2256a5ac8f7fa5e82.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/1/1e2d0443bbd456a2256a5ac8f7fa5e82.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Ilstegé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Ilstegé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \il.s.te.'ge\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : relâcher la bride à, assouplir pour

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

ILSTEGE

Zaeya (radical)

ILSTEGE

Abduosta (prefix)

il-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

ilstegé

2-eaf ilkom T-

(rin)

ilstegel

3-eaf ilkom T-

(in)

ilsteger

1-eaf ilkom K-

(min)

ilsteget

2-eaf ilkom K-

(win)

ilstegec

3-eaf ilkom K-

(sin)

ilsteged

4-eaf ilkom K-

(cin)

ilstegev

Tegisa trenda

ilsteges

Levgasa trenda

ilstegen

Tuvar- trenda

ilstegemb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

ilstegeyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

ilstegeyel

3-eaf ilkom T-

(in)

ilstegeyer

1-eaf ilkom K-

(min)

ilstegeyet

2-eaf ilkom K-

(win)

ilstegeyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

ilstegeyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

ilstegeyev

Tegisa- trenda

ilstegeyes

Levgasa trenda

ilstegeyen

Tuvar- trenda

ilstegeyemb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

ilstegeté

2-eaf ilkom T-

(rin)

ilstegetel

3-eaf ilkom T-

(in)

ilstegeter

1-eaf ilkom K-

(min)

ilstegetet

2-eaf ilkom K-

(win)

ilstegetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

ilstegeted

4-eaf ilkom K-

(cin)

ilstegetev

Tegisa trenda

ilstegetes

Levgasa trenda

ilstegeten

Tuvar- trenda

ilstegetemb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

ilstakséilstujé

ilstakséilstujé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | il- abduostan | -gé sokudas


QR Code
QR Code ilsteg_e (generated for current page)