Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \k\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : être la source de, engendrer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2013

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KI

Zaeya (radical)

KI

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kí

2-eaf ilkom T-

(rin)

kil

3-eaf ilkom T-

(in)

kir

1-eaf ilkom K-

(min)

kit

2-eaf ilkom K-

(win)

kic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kiv

Tegisa trenda

kis

Levgasa trenda

kin

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kiyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

kiyil

3-eaf ilkom T-

(in)

kiyir

1-eaf ilkom K-

(min)

kiyit

2-eaf ilkom K-

(win)

kiyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kiyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kiyiv

Tegisa- trenda

kiyis

Levgasa trenda

kiyin

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kití

2-eaf ilkom T-

(rin)

kitil

3-eaf ilkom T-

(in)

kitir

1-eaf ilkom K-

(min)

kitit

2-eaf ilkom K-

(win)

kitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kitiv

Tegisa trenda

kitis

Levgasa trenda

kitin

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kikiadú

keyúkiadú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -í sokudas


QR Code
QR Code k_i (generated for current page)