Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/e/e8de58eb14b809705811df1dfff71431.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/e/e8de58eb14b809705811df1dfff71431.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/e/e8de58eb14b809705811df1dfff71431.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Skumá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Skumá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \sku.'ma\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : attaquer au pic

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2016

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

SKUMA

Zaeya (radical)

SKUMA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

skumá

2-eaf ilkom T-

(rin)

skumal

3-eaf ilkom T-

(in)

skumar

1-eaf ilkom K-

(min)

skumat

2-eaf ilkom K-

(win)

skumac

3-eaf ilkom K-

(sin)

skumad

4-eaf ilkom K-

(cin)

skumav

Tegisa trenda

skumas

Levgasa trenda

skuman

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

skumayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

skumayal

3-eaf ilkom T-

(in)

skumayar

1-eaf ilkom K-

(min)

skumayat

2-eaf ilkom K-

(win)

skumayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

skumayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

skumayav

Tegisa- trenda

skumayas

Levgasa trenda

skumayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

skumatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

skumatal

3-eaf ilkom T-

(in)

skumatar

1-eaf ilkom K-

(min)

skumatat

2-eaf ilkom K-

(win)

skumatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

skumatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

skumatav

Tegisa trenda

skumatas

Levgasa trenda

skumatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

skultáskuva

skultástaá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tanmukodaf gray va tegira tove muka

Loma : ktp_lists | ktp_lists | ktp_lists


QR Code
QR Code skum_a (generated for current page)