Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/8/8ca7a6418474c61a62bf6b9292812ecf.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/8/8ca7a6418474c61a62bf6b9292812ecf.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/8/8ca7a6418474c61a62bf6b9292812ecf.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Telvungá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Telvungá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tɛl.vun.'ga\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : munir de volets

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TELVUNGA

Zaeya (radical)

TELVUNGA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

telvungá

2-eaf ilkom T-

(rin)

telvungal

3-eaf ilkom T-

(in)

telvungar

1-eaf ilkom K-

(min)

telvungat

2-eaf ilkom K-

(win)

telvungac

3-eaf ilkom K-

(sin)

telvungad

4-eaf ilkom K-

(cin)

telvungav

Tegisa trenda

telvungas

Levgasa trenda

telvungan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

telvungayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

telvungayal

3-eaf ilkom T-

(in)

telvungayar

1-eaf ilkom K-

(min)

telvungayat

2-eaf ilkom K-

(win)

telvungayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

telvungayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

telvungayav

Tegisa- trenda

telvungayas

Levgasa trenda

telvungayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

telvungatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

telvungatal

3-eaf ilkom T-

(in)

telvungatar

1-eaf ilkom K-

(min)

telvungatat

2-eaf ilkom K-

(win)

telvungatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

telvungatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

telvungatav

Tegisa trenda

telvungatas

Levgasa trenda

telvungatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

telvungtelvungot

telomtátemá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tanmukodaf gray va tegira tove muka

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -ngá sokudas


QR Code
QR Code telvung_a (generated for current page)