Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/4/40997aa0e7812762164ba1d99bd52a17.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/4/40997aa0e7812762164ba1d99bd52a17.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/4/40997aa0e7812762164ba1d99bd52a17.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Vankrí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Vankrí ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \vn.'kri\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : accoster

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Bruno Cordelier : “Acum likay arte konak toise lum male dom gozavzagir ise anton di vankrir viele ayik vere fu djuprorundanyackad.” (Jules Verne ~ Tarlesikeem ke Bounty tota ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa
  • Sabrina Benkelloun : “Cug vankris va likay zo wizud.” (Prosper Mérimée ~ Tamango ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa
  • Elisabeth Rovall : “Batvulon, Faillette lanzanik va Claude vankriyir aze eruyur va coba in koe rija kle preyutayar.” (Victor Hugo ~ Claude Gueux ( Claude Jastrik ) ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

VANKRI

Zaeya (radical)

VANKRI

Abduosta (prefix)

van-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

vankrí

2-eaf ilkom T-

(rin)

vankril

3-eaf ilkom T-

(in)

vankrir

1-eaf ilkom K-

(min)

vankrit

2-eaf ilkom K-

(win)

vankric

3-eaf ilkom K-

(sin)

vankrid

4-eaf ilkom K-

(cin)

vankriv

Tegisa trenda

vankris

Levgasa trenda

vankrin

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

vankriyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

vankriyil

3-eaf ilkom T-

(in)

vankriyir

1-eaf ilkom K-

(min)

vankriyit

2-eaf ilkom K-

(win)

vankriyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

vankriyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

vankriyiv

Tegisa- trenda

vankriyis

Levgasa trenda

vankriyin

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

vankrití

2-eaf ilkom T-

(rin)

vankritil

3-eaf ilkom T-

(in)

vankritir

1-eaf ilkom K-

(min)

vankritit

2-eaf ilkom K-

(win)

vankritic

3-eaf ilkom K-

(sin)

vankritid

4-eaf ilkom K-

(cin)

vankritiv

Tegisa trenda

vankritis

Levgasa trenda

vankritin

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

vankotunaravankrixo

vankotunávankrú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | van- abduostan | -nkrí sokudas


QR Code
QR Code vankr_i (generated for current page)