Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/7/7190d220242d392ef4040062a1d781e8.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/7/7190d220242d392ef4040062a1d781e8.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/7/7190d220242d392ef4040062a1d781e8.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Welorá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Welorá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \we.lo.'ra\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : emballer, mettre en balles

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Mixail Kostov : “- Va int viunsul, Gadye, va eruilteem ke berikyeme WELORÁ maninde mecoba kal Tcerkask zekatar.” (Mixail Coloxov ~ Don diliodaf bost ~ malrossiav- 2008) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

WELORA

Zaeya (radical)

WELORA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

welorá

2-eaf ilkom T-

(rin)

weloral

3-eaf ilkom T-

(in)

welorar

1-eaf ilkom K-

(min)

welorat

2-eaf ilkom K-

(win)

welorac

3-eaf ilkom K-

(sin)

welorad

4-eaf ilkom K-

(cin)

welorav

Tegisa trenda

weloras

Levgasa trenda

weloran

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

welorayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

welorayal

3-eaf ilkom T-

(in)

welorayar

1-eaf ilkom K-

(min)

welorayat

2-eaf ilkom K-

(win)

welorayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

welorayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

welorayav

Tegisa- trenda

welorayas

Levgasa trenda

welorayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

weloratá

2-eaf ilkom T-

(rin)

weloratal

3-eaf ilkom T-

(in)

weloratar

1-eaf ilkom K-

(min)

weloratat

2-eaf ilkom K-

(win)

weloratac

3-eaf ilkom K-

(sin)

weloratad

4-eaf ilkom K-

(cin)

weloratav

Tegisa trenda

weloratas

Levgasa trenda

weloratan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

welorwelorara

welmasabéwelvegasí

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tanmukodaf gray va tegira tove muka

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -rá sokudas


QR Code
QR Code welor_a (generated for current page)