Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/6/61f3198596f28734192d5efa5740cfc0.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/6/61f3198596f28734192d5efa5740cfc0.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/6/61f3198596f28734192d5efa5740cfc0.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Ikakalí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Ikakalí ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \i.ka.ka.'li\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : dire (en place et au nom d'un autre)

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

IKAKALI

Zaeya (radical)

IKAKALI

Abduosta (prefix)

ika-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

ikakalí

2-eaf ilkom T-

(rin)

ikakalil

3-eaf ilkom T-

(in)

ikakalir

1-eaf ilkom K-

(min)

ikakalit

2-eaf ilkom K-

(win)

ikakalic

3-eaf ilkom K-

(sin)

ikakalid

4-eaf ilkom K-

(cin)

ikakaliv

Tegisa trenda

ikakalis

Levgasa trenda

ikakalin

Tuvar- trenda

ikakalimb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

ikakaliyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

ikakaliyil

3-eaf ilkom T-

(in)

ikakaliyir

1-eaf ilkom K-

(min)

ikakaliyit

2-eaf ilkom K-

(win)

ikakaliyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

ikakaliyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

ikakaliyiv

Tegisa- trenda

ikakaliyis

Levgasa trenda

ikakaliyin

Tuvar- trenda

ikakaliyimb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

ikakalití

2-eaf ilkom T-

(rin)

ikakalitil

3-eaf ilkom T-

(in)

ikakalitir

1-eaf ilkom K-

(min)

ikakalitit

2-eaf ilkom K-

(win)

ikakalitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

ikakalitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

ikakalitiv

Tegisa trenda

ikakalitis

Levgasa trenda

ikakalitin

Tuvar- trenda

ikakalitimb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

ikajupáikakazawá

ikajupáikakazawá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf goleraf gray

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | ika- abduostan | -lí sokudas


QR Code
QR Code ikakal_i (generated for current page)