Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/c/ce6b64f73609dfee34320cad178e7854.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/c/ce6b64f73609dfee34320cad178e7854.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/c/ce6b64f73609dfee34320cad178e7854.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Mokalí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Mokalí ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \mo.ka.'li\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : dire à tort et à travers

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

MOKALI

Zaeya (radical)

MOKALI

Abduosta (prefix)

mo-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

mokalí

2-eaf ilkom T-

(rin)

mokalil

3-eaf ilkom T-

(in)

mokalir

1-eaf ilkom K-

(min)

mokalit

2-eaf ilkom K-

(win)

mokalic

3-eaf ilkom K-

(sin)

mokalid

4-eaf ilkom K-

(cin)

mokaliv

Tegisa trenda

mokalis

Levgasa trenda

mokalin

Tuvar- trenda

mokalimb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

mokaliyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

mokaliyil

3-eaf ilkom T-

(in)

mokaliyir

1-eaf ilkom K-

(min)

mokaliyit

2-eaf ilkom K-

(win)

mokaliyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

mokaliyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

mokaliyiv

Tegisa- trenda

mokaliyis

Levgasa trenda

mokaliyin

Tuvar- trenda

mokaliyimb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

mokalití

2-eaf ilkom T-

(rin)

mokalitil

3-eaf ilkom T-

(in)

mokalitir

1-eaf ilkom K-

(min)

mokalitit

2-eaf ilkom K-

(win)

mokalitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

mokalitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

mokalitiv

Tegisa trenda

mokalitis

Levgasa trenda

mokalitin

Tuvar- trenda

mokalitimb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

mokozamokazawá

mojoxámokazawá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf goleraf gray

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | mo- abduostan | -lí sokudas


QR Code
QR Code mokal_i (generated for current page)